Konferencja technologiczna Dolina Miedziowa
Konferencja dolina miedziowa
 
04 lipca 2022

Konferencja technologiczna Dolina Miedziowa sposobem na poznanie najnowszych trendów, sztucznej inteligencji i transformacji w przemyśle.

Konferencje są świetną okazją do poszerzenia swoich horyzontów, poznania najnowszych trendów w branży, a także rozmowy z ciekawymi ludźmi, którzy często mierzą się z podobnymi zadaniami w pracy zawodowej. Konferencje to także okazja, by posłuchać prelegentów, którzy są najlepszymi ekspertami w swych dziedzinach. Pozwalają na przełamanie własnych schematów myślowych i są niezwykle ważnym miejscem inspiracji oraz platformą integracji. Każdy, kto choć raz miał okazję uczestniczyć w spotkaniu tego rodzaju wie, jak motywują one do działania – wracamy z nich do biura pełni energii i zapału do dalszej pracy. To także możliwość nawiązania nowych kontaktów. W jednym czasie spotykają się ludzie z najodleglejszych zakątków świata w tym samym celu co my, aby się czegoś nowego dowiedzieć. W przypadku konferencji to przede wszystkim właśnie możliwość transferu wiedzy, wymiana wymyśli, czy dokonań technicznych jest nadrzędną wartością zarówno dla uczestników, jak i konkretnej dziedziny naukowej.

Taka właśnie myśl, przyświecała spółce KGHM Centrum Analityki, która wspólnie z KGHM Polska Miedź S.A., 11 marca 2022 ., zorganizowała konferencję technologiczną Dolina Miedziowa. Wydarzenie skierowane było do pracowników wszystkich spółek kapitałowych KGHM, dla których dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu szeroko rozumianego Data Science oraz rozwoju automatyki i robotyki stanowi wsparcie w rozwijaniu i planowaniu własnych działań i projektów.

W trakcie konferencji przekazana została uczestnikom ogromna dawka wiedzy na temat Data Science, Big Data oraz Cyber Security w przemyśle. Wydarzenie zorganizowane zostało w formie hybrydowej.

 Andrzej Kensbok Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych KGHM Polska Miedź S.A.
1. Uroczyste otwarcie konferencji poprowadził Andrzej Kensbok Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych KGHM Polska Miedź S.A.
Uczestnicy - widzowie Konferencja Dolina Miedziowa
2. Frekwencja na konferencji dopisała. Na Sali obecnych było prawie 100 osób.

 

Światowej sławy eksperci

Na konferencję zaproszeni zostali uznani na całym świecie eksperci, którzy zaprezentowali uczestnikom najnowsze rozwiązania i przykłady zastosowań technologii w przemyśle.

Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Michał Kosiński,  ekspert w dziedzinie psychometrii i analizy osobowości w sieci. Na co dzień pracujący w Stanford University Graduate School of Business. W trakcie swojego wystąpienia w bardzo ciekawy sposób opowiedział o kluczowych trendach i przedstawił przykłady zastosowania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Profesor koordynował projekt myPersonality, który obejmował globalną współpracę ponad 200 naukowców analizujących szczegółowe profile 8 mln użytkowników Facebooka. Z kuluarowych rozmów, w trakcie konferencji, wysnuć można wniosek, że wystąpienie profesora dla wielu osób było swego rodzaju „przebudzeniem,” dało możliwość spojrzenia, z pewnej perspektywy, na wirtualny świat, którego częścią Jesteśmy my, wszyscy.

Występuje prof. Michał Kosiński konferencja Dolina Miedziowa
3. Wystąpienie prof. Michała Kosińskiego pt. “Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe – kluczowe trendy i przykłady zastosowania”

 

Rob Smedley, który jest brytyjskim inżynierem motoryzacyjnym, pracującym dla organizatorów wyścigów samochodowych Formuły 1, opowiedział o budowaniu zwycięskich strategii na podstawie Data Science w Formule 1. W bardzo przystępny sposób, przedstawił uczestnikom konferencji, możliwości technologiczne wykorzystywane przed inżynierów Formuły 1, które w znaczny sposób wpływają na poprawę wyników samochodów wyścigowych.

Rob Smedley wykład na Konferencji Dolina Miedziowa
4. Wystąpienie Roba Smedley pt. „Budowanie zwycięskich strategii na podstawie Data Science w Formule 1”

 

Dr hab. inż., prof. UZ Andrzej Pieczyński Prorektor ds. Rozwoju i Finansów Uniwersytetu Zielonogórskiego omówił rolę uczelni w podnoszeniu poziomu innowacji w dobie rozwoju technologii cyfrowych.

Dr hab. inż., prof. UZ Andrzej Pieczyński Prorektor wykłada na konferencji dolina miedziowa
5. Wystąpienie Dr hab. inż. Andrzej Pieczyński, Prof. UZ pt. „Rola uczelni w podniesieniu poziomu innowacji w dobie rozwoju technologii cyfrowych”.

W trakcie konferencji zorganizowany został również panel dyskusyjny, nt. “Data Science w przemyśle – gdzie Jesteśmy i dokąd zmierzamy”, w którym wzięli udział wspomniany już prof. Michał Kosiński, Rob Smedley, dr hab inż. Remigiusz Wiśniewski prof. UZ oraz Daniel Lichota Prezes Zarządu KGHM Centrum Analityki Sp. z o.o. Uczestnicy panelu dyskutowali o roli jaka odgrywa Data Sciencie w przemyśle 4.0 i jaki jest obraz na przyszłość.

debata specjalistów na konferencji Dolina Miedziowa
6. Panel dyskusyjny pt.. “Data Science w przemyśle – gdzie Jesteśmy i dokąd zmierzamy”

 

Wspólne działania dla rozwoju nauki

Partnerem konferencji został Uniwersytet Zielonogórski, którego władze włączyły się organizację wydarzenia. To właśnie w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej, odbyło się spotkanie oraz powstało studio multimedialne, z którego odbywała się transmisja online.

Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej, gdzie zorganizowana została konferencja technologiczna Dolina Miedziowa
7. Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej, gdzie zorganizowana została konferencja technologiczna Dolina Miedziowa

Konferencja zrealizowana została, w ramach uruchomionego z okazji 60-lecia KGHM, programu Dolina Miedziowa, którego celem jest wsparcie rozwoju innowacji w Spółce.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z konferencji technologicznej Dolina Miedziowa.