Konferencja technologiczna Dolina Miedziowa sposobem na poznanie najnowszych trendów, sztucznej inteligencji i transformacji w przemyśle.
Konferencje są świetną okazją do poszerzenia swoich horyzontów, poznania najnowszych trendów w branży, a także rozmowy z ciekawymi ludźmi, którzy często mierzą się z podobnymi zadaniami w pracy zawodowej. Konferencje to także okazja, by posłuchać prelegentów, którzy są najlepszymi ekspertami w swych dziedzinach. Pozwalają na przełamanie własnych schematów myślowych i są niezwykle ważnym miejscem inspiracji oraz platformą integracji. Każdy, kto choć raz miał okazję uczestniczyć w spotkaniu tego rodzaju wie, jak motywują one do działania – wracamy z nich do biura pełni energii i zapału do dalszej pracy. To także możliwość nawiązania nowych kontaktów. W jednym czasie spotykają się ludzie z najodleglejszych zakątków świata w tym samym celu co my, aby się czegoś nowego dowiedzieć. W przypadku konferencji to przede wszystkim właśnie możliwość transferu wiedzy, wymiana wymyśli, czy dokonań technicznych jest nadrzędną wartością zarówno dla uczestników, jak i konkretnej dziedziny naukowej.
Taka właśnie myśl, przyświecała spółce KGHM Centrum Analityki, która wspólnie z KGHM Polska Miedź S.A., 11 marca 2022 ., zorganizowała konferencję technologiczną Dolina Miedziowa. Wydarzenie skierowane było do pracowników wszystkich spółek kapitałowych KGHM, dla których dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu szeroko rozumianego Data Science oraz rozwoju automatyki i robotyki stanowi wsparcie w rozwijaniu i planowaniu własnych działań i projektów.
W trakcie konferencji przekazana została uczestnikom ogromna dawka wiedzy na temat Data Science, Big Data oraz Cyber Security w przemyśle. Wydarzenie zorganizowane zostało w formie hybrydowej.
Światowej sławy eksperci
Na konferencję zaproszeni zostali uznani na całym świecie eksperci, którzy zaprezentowali uczestnikom najnowsze rozwiązania i przykłady zastosowań technologii w przemyśle.
Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Michał Kosiński, ekspert w dziedzinie psychometrii i analizy osobowości w sieci. Na co dzień pracujący w Stanford University Graduate School of Business. W trakcie swojego wystąpienia w bardzo ciekawy sposób opowiedział o kluczowych trendach i przedstawił przykłady zastosowania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Profesor koordynował projekt myPersonality, który obejmował globalną współpracę ponad 200 naukowców analizujących szczegółowe profile 8 mln użytkowników Facebooka. Z kuluarowych rozmów, w trakcie konferencji, wysnuć można wniosek, że wystąpienie profesora dla wielu osób było swego rodzaju „przebudzeniem,” dało możliwość spojrzenia, z pewnej perspektywy, na wirtualny świat, którego częścią Jesteśmy my, wszyscy.
Rob Smedley, który jest brytyjskim inżynierem motoryzacyjnym, pracującym dla organizatorów wyścigów samochodowych Formuły 1, opowiedział o budowaniu zwycięskich strategii na podstawie Data Science w Formule 1. W bardzo przystępny sposób, przedstawił uczestnikom konferencji, możliwości technologiczne wykorzystywane przed inżynierów Formuły 1, które w znaczny sposób wpływają na poprawę wyników samochodów wyścigowych.
Dr hab. inż., prof. UZ Andrzej Pieczyński Prorektor ds. Rozwoju i Finansów Uniwersytetu Zielonogórskiego omówił rolę uczelni w podnoszeniu poziomu innowacji w dobie rozwoju technologii cyfrowych.
W trakcie konferencji zorganizowany został również panel dyskusyjny, nt. “Data Science w przemyśle – gdzie Jesteśmy i dokąd zmierzamy”, w którym wzięli udział wspomniany już prof. Michał Kosiński, Rob Smedley, dr hab inż. Remigiusz Wiśniewski prof. UZ oraz Daniel Lichota Prezes Zarządu KGHM Centrum Analityki Sp. z o.o. Uczestnicy panelu dyskutowali o roli jaka odgrywa Data Sciencie w przemyśle 4.0 i jaki jest obraz na przyszłość.
Wspólne działania dla rozwoju nauki
Partnerem konferencji został Uniwersytet Zielonogórski, którego władze włączyły się organizację wydarzenia. To właśnie w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej, odbyło się spotkanie oraz powstało studio multimedialne, z którego odbywała się transmisja online.
Konferencja zrealizowana została, w ramach uruchomionego z okazji 60-lecia KGHM, programu Dolina Miedziowa, którego celem jest wsparcie rozwoju innowacji w Spółce.
Zapraszamy do obejrzenia relacji video z konferencji technologicznej Dolina Miedziowa.