Znamy miedziowych gigantów kodowania KGHM CuValley Hack
Prezes KGHM Tomasz Zdzikot
 
31 stycznia 2023

Znamy miedziowych gigantów kodowania – zakończył się hackathon KGHM CuValley Hack

Rekordowa liczba uczestników i wyjątkowe rozwiązania maratonu programowania – zakończyła się trzecia edycja hackathonu CuValley Hack! Swój udział w nim zgłosiło ponad 370 osób. Wydarzenie zorganizowane zostało przez KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki sp. z o.o. Hackathon CuValley Hack 2023 trwał od 27 do 29 stycznia i odbył się w formie online.

Najwyższa z wszystkich edycji liczba uczestników, ponad 370 osób, w tym 88 zespołów, przez 40 godzin, walczyło o nagrody o łącznej wartości 127,5 tys. zł. W konkursie, do oceny zgłoszonych zostało 51 projektów, z których jury wyłoniło 7 najlepszych,  biorąc pod uwagę takie wskaźniki jak możliwości wdrożeniowe czy innowacyjność proponowanego rozwiązania.

Statystki dotyczące Hackathon 2023

Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na wsparcie grupy 24 mentorów, którzy przez cały czas byli dostępni na dedykowanej platformie online. Eksperci z oddziałów KGHM oraz zewnętrzni ze świata Data Science, pomagali uczestnikom wybrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem oraz podpowiadali, w jaki sposób podejść do tematu by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne.

– Już dzisiaj wiem na pewno, że projekty, które nagrodziliśmy mają potencjał wdrożeniowy, będziemy mogli je zastosować w bieżącej działalności KGHM Polska Miedź S.A., a niektóre, będą mogły trafić do szerokiego grona odbiorców, jak chociażby rozwiązanie w zadaniu nr 4, w postaci aplikacji mobilnej – podkreślał w trakcie gali wręczenia nagród Tomasz Zdzikot, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Zwycięzcy CuValley Huck 1
Zwycięzcy CuValley Huck 2

Dodał również, że: hackathony dla takiej korporacji jaką jest KGHM to możliwość wyjścia ze swojej strefy komfortu, to zmierzenie się z odbiorem, ze sposobem odczytania wyzwań, czy oczekiwań przez szerokie grono odbiorców […] po to by poszukiwać najlepszych i najbardziej kreatywnych rozwiązań. Spółka KGHM jest firmą działającą globalnie, działającą na 4 kontynentach, która musi cały czas się doskonalić i firmą, która w swoim DNA i strategii wpisaną ma kreatywność, innowacyjność i podążanie za technologicznymi nowinkami.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem  Ministra Janusza Cieszyńskiego, Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, który w swoim wystąpieniu w trakcie ostatniego dnia hackathonu podkreślał, że: wydarzenie to jest doskonałym przykładem jak innowacyjne rozwiązania i nowe technologie mogą być wykorzystywane w sektorze przemysłowym. W swoim przemówieniu, minister podkreślił również, że: KGHM Polska Miedź S.A. jest liderem innowacyjności w branży, a hackathon CuValley Hack 2023 to kolejny dowód na to, że firma ta nieustannie szuka nowych możliwości i rozwiązań.

Realizacja Hackathonu 2023, na scenie znajdują się, Prezes KGHM Tomasz Zdzikot, Minister Janusz Cieszyński i Prezes KGHM CA Daniel Lichota

Organizatorzy hackathonu CuValley Hack 2023 już teraz zapowiadają kolejną edycję wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych udziałem w przyszłym hackathonie zapraszamy do śledzenia informacji na stronie internetowej www.cuvalley.com oraz na profilach w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z trzeciej edycji CuValley Hack 2023

 

Lista zwycięzców hackathonu CuValley Hack 2023:

W kategorii: Optymalizacja energetyczna procesu mielenia I stopnia

I miejsce.

Zespół: Data Miners (dowiedz się więcej o zespole)

Projekt: Zwycięski projekt zespołu Data Miners

II miejsce.

Zespół: Varstatic (dowiedz się więcej o zespole)

Projekt: Interaktywny optymalizator procesu mielenia I stopnia

W kategorii: Wirtualny estymator wielkości ziarna miedzionośnego

I miejsce.

Zespół: Spadające Entropie (dowiedz się więcej o zespole)

Projekt: Predykcja wielkości ziarna miedzionośnego

II miejsce.

Zespół: Anzonia (dowiedz się więcej o zespole)

Projekt: Soft Sensor Anzonia

W kategorii: Stworzenie systemu automatycznej estymacji poziomu wody w rzece

I miejsce.

Zespół: Zespół R (dowiedz się więcej o zespole)

Projekt: Żelazny Most Zwodzony

II miejsce.

Zespół: Bards.ai

Projekt: Overflow

W kategorii: Bezpieczna aplikacja mobilna do agregacji danych

I miejsce.

Zespół: Blumilk (dowiedz się więcej o zespole)