Zespół R – Laureaci trzeciej edycji CuValley Hack 2023
I MIEJSCE W ZADANIU „Stworzenie systemu automatycznej estymacji poziomu wody w rzece”
Skład zespołu Spadające Entropie:
- Paweł Rybka
- Radosław Milenkowicz
- Krzysztof Raczyński
Uzasadnienie Jury:
Zespół stworzył aplikacje pozwalającą na prognozowanie stanu wody na wysokości stacji hydrologicznej Głogów.
W rozwiązaniu położono duży nacisk na inżynierie cech w celu poprawy jakości predykcji.
Aplikacja pozwala zarówno na dokonywanie “na żywo” predykcji stanu wody na zadanym przez użytkownika okresie jak i na wizualizację wpływu informacji ze stacji na ostateczny wynik prognozy. Powyższe pozwala dodatkowo poznawać zasadę działania algorytmu.
Jury uznało, że projekt ma bardzo duży potencjał dalszego rozwoju.
Kilka pytań do zespołu:
Co skłoniło Was do wzięcia udziału w hackathonie CuValley Hack 2023?
Chcieliśmy aktywnie spędzić weekend, nauczyć się czegoś nowego i sprawdzić swoje umiejętności na tle ekspertów z pozostałych drużyn.
Czy zadanie/a, nad którym pracowaliście w trakcie hackathonu było/y dla Was łatwe/trudne? Dlaczego?
Ciężko wskazać odpowiedź jednoznacznie – pierwsze podejście i pierwsze wyniki dostaliśmy już po kilku godzinach, więc można powiedzieć, że zadanie było proste. Z drugiej strony praca nad usprawnieniem rozwiązania była złożona i nadal wymaga zarówno czasochłonnych eksperymentów na danych, jak i konsultacji z ekspertami.
W jaki sposób pracowaliście, jak dzieliliście się pracą nad projektem?
Przez długi czas współpracowaliśmy już ze sobą, także znaliśmy swoje mocne i słabe strony. Podzieliliśmy się wstępnie względem kompetencji – kto będzie odpowiadał za jaką część. Następnie, gdy ktoś miał pomysł na usprawnienie rozwiązania, realizował go, lub delegował do osoby, która miała lepszą wiedzę w danym zakresie.
W jaki sposób zbudowaliście swój zespół?
Zebraliśmy się na komunikatorze online – znaliśmy swoje kompetencje przed startem, także wiedzieliśmy, że są wystarczające, żeby podjąć rękawicę.
Jakie są Wasze wrażenia już po hackathonie. Jak oceniacie całe przedsięwzięcie?
Uczestniczyliśmy w niejednym hackathonie, ale możemy stwierdzić, że do tej pory ten był jednym z najlepszych (nie tylko dlatego, że wygraliśmy). Organizacyjnie nie było nic do zarzucenia – Tech Support szybko pomagał ze wszystkimi problemami.