Nasz zespół - KGHM CA

Nasz zespół

Prezes CA KGHM Daniel

Daniel Lichota

Prezes Zarządu KGHM Centrum Analityki sp. z o.o.

Z wykształcenia ekonomista o specjalizacji strategia w biznesie. Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Łazarskiego, na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

Od kwietnia 2020 roku związany z KGHM Polska Miedź S.A.W sierpniu 2021 roku objął funkcję Prezesa Zarządu KGHM Centrum Analityki sp. z o.o.
Pasjonat rozwoju nowoczesnych technologii oraz praktycznego zastosowania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Posiada wieloletnie doświadczenie jako project manager projektów innowacyjnych.

Kierownik zarządu biura

Agnieszka Pyrzyńska-Gromiec

Kierownik Biura Zarządu i Administracji agnieszka.pyrzynska-gromiec@cakghm.com

Ukończyła studia na Uniwersytecie Zielonogórskim uzyskując tytuł magistra na Wydziale Socjologii. Od 17 lat spełnia się w roli Asystentki Zarządu, koordynując wszelkie prace administracyjne, ściśle współpracuje z Radą Nadzorczą Spółki.

W tworzeniu raportów, uchwał i zestawień nie ma sobie równych. Stoi na straży poufnych informacji w firmie. Dba o współpracowników, realizując wszelkie spotkania biznesowe i team buildingowe. Okrzyknięta „sercem firmy”. Prywatnie pasjonatka sportu i podróży. Jej życiowym mottem jest carpe diem.

Dyrektor Operacyjny CA KGHM

Adam Kalinowski

Dyrektor Operacyjny adam.kalinowski@cakghm.com

Menadżer i ekspert z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zarządzaniu, kontroli płynności oraz finansów firmowych. Absolwent studiów doktoranckich Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz MBA w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Dyrektor Regionu oraz Centrów Biznesowych w Banku BNP Paribas. Zastępca Dyrektora Departamentu Finansów ds. Kontrolingu, Główny Kontroler w spółce skarbu państwa grupy PGNiG Exalo Drilling S.A. Członek Rady Nadzorczej ZGKIM Sp. z o.o. Projekt Manager współtworzący Fintech Gomoney.  Odpowiedzialny, nastawiony na realizację zadań i ludzi. Otwarty na potrzeby klientów wewnętrznych i zewnętrznych. Pasjonat pracujący na cyfrach, wnioskach, planach. Potrafiący budować zrozumiałe przekazy z niezrozumiałych cyfr.

Koordynator Finansowy

Joanna Dąbrowska

Analityk, Koordynator Finansowy joanna.dabrowska@cakghm.com

Z wykształcenia ekonomistka, uzyskała tytuł magistra o specjalizacji rachunkowość i auditing na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Wydziale Zarządzania i Marketingu. Absolwentka podyplomowych studiów w zakresie controllingu w WSB we Wrocławiu oraz w zakresie prawa podatkowego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Od 18 lat rozwija karierę zawodową w świecie finansów i controllingu. Analityk strategiczny i kontroler finansowy z powołania i zamiłowania.

Prywatnie pasjonatka sportu, podróży i wycieczek motocyklowych.

Chief Technology Officer

Sebastian Kopczewski

Chief Technology Officer sebastian.kopczewski@cakghm.com

Współpracował z korporacjami zagranicznymi z branży automotive, medycznej, lotniczej oraz elektronicznej. Brał udział w kilkudziesięciu projektach informatycznych w tym projektach związanych z Digital Twin oraz Digital Thread. Od października 2021 roku związany z KGHM Centrum Analityki.

Dyrektor ds. projektów innowacyjnych

Michał Guzek

Dyrektor ds. projektów innowacyjnych michal.guzek@cakghm.com

Z wykształcenia mgr inż. energetyki (obecnie doktorant w tej dziedzinie, jak również asystent w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej). Rozwija swoje umiejętności w kierowaniu projektami i zastosowaniem metod Data Science w przemyśle. Pracował przy wdrożeniach licznych optymalizatorów, modeli prognostycznych i systemów utrzymania predykcyjnego w elektrowniach, fabrykach chemicznych i magazynach gazu w Polsce i za granicą. W KGHM Centrum Analityki od marca 2023 roku jest Dyrektorem ds. projektów innowacyjnych.

Marketing Manager

Aneta Maćkiewicz

Marketing Manager aneta.mackiewicz@cakghm.com

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Od 13 lat zajmuje się szeroko rozumianymi działaniami promocyjnymi, odpowiada za współpracę z prasą, tworzy content marketing,prowadzi komunikację w mediach społecznościowych. Organizując różnego rodzaju eventy czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Sama o sobie mówi: „marketing to moja pasja, nie lubię dłuższych przerw w pracy, dlatego cały czas poszukuję nowych wyzwań, w których mogłabym się realizować.”

Prywatnie pasjonatka rodzinnych podróży dalekich i bliskich.

Project Manager

Dawid Gajewski

Project Manager dawid.gajewski@cakghm.com

Ukończył studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, uzyskując tytuł mgr. inż. ze specjalności zarządzanie produkcją i usługami na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Od grudnia 2021 roku związany z KGHM Centrum Analityki sp. z o.o., gdzie doskonale sprawdza się w roli Project Managera, koordynując projekty związane z obszarem hutniczym. Interesuje się metodyką zarządzania projektami (zwinne, kaskadowe), zdobywaniem wiedzy z obszaru hutniczego, data science i Digital Twins, zarządzaniem zespołem oraz strategiami biznesowymi.

Jędrzej Adaszyński

Data Scientist jedrzej.adaszynski@cakghm.com

Absolwent Metod Ilościowych i Systemów Informacyjnych w Ekonomii w SGH w Warszawie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na specjalizacji Big Data. Zdobywał doświadczenie w branży finansowej, gdzie realizował projekty z zakresu przetwarzania danych i analiz statystycznych. Od czerwca 2022 roku Data Scientist w KGHM Centrum Analityki.

Jakub Ast

Asystent Biurowy jakub.ast@cakghm.com

Zdobywał doświadczenie w firmie medycznej, rozwijał się w dziedzinie e-commerce. Jasno określony cel jest jego priorytetem. Wierzy, że dostarczona na czas, wysokiej jakości praca jest kluczem do realnych wyników firmy. Od grudnia 2022 roku asystent biurowy w KGHM Centrum Analityki.

Wolny czas spędza na podróżowaniu, uprawianiu sportu i spotkaniach z bliskimi.